Mačací pazúr (vilcacora)
(uncaria tomentosa, vilkakora,uňa de gato)

Mačací pazúr

Rod Liana Marenovye, ktorý rastie v tropických lesoch južnej a strednej Ameriky, pozdĺž brehov a podhorí Amazonky v Peru. Rastlina je schopná narásť do výšky 20-22 m a na koncoch malých konárov má pazúrovité útvary, pre ktoré dostali medzi peruánskymi indiánmi názov Uňa de gato.

Uncaria tomentosa

je populárna takmer vo všetkých európskych krajinách vďaka silnej podpore imunitného systému. Na základe skúseností z tradičnej medicíny pôvodná indická populácia používa túto rastlinu hlavne pre svoje protizápalové vlastnosti, na liečbu infekcií, bolesti kĺbov, ako aj na liečbu dermatitídy, menštruačných a tráviacich porúch a nakoniec na liečenie rakoviny.

Rastlina roka

V roku 1995 bol v USA Mačací pazúr“ vďaka širokému spektru farmakologických vlastností, vyhlásený za „rastlinu roka".

Všetky liečivé vlastnosti tejto rastliny sa dajú rozdeliť do skupín v závislosti od ich účinkov na ľudské telo:

  • Mačací pazúr sa efektivne podiela pri čisteni bunkových a medzibunkových priestorov, odstránení prebytočnej tekutiny z buniek tela, čistení a zlepšení funkcie pečene (vrátane cirhózy pečene!)
  • Pomáha pri otravách, rôznych intoxikáciách (vrátane liekov, alkoholu, keď ľudia žijú v zlom environmentálnom prostredí, pri práci v nebezpečnej výrobe atď.)
  • Mačací pazúr sa efektívne podieľa na obnove tela po chemoterapii a ožarovaní, ako aj na vyčistení čriev, aby sa odstránili toxíny a splodiny
  • Pomáha pri odstraňovaní zápalových procesov všetkých vnútorných orgánov a telesných systémov, ako aj pri odstraňovaní zápalov kĺbov
  • Mačací pazúr posilňuje imunitu a dokonale lieči celý imunitný systém človeka
  • Pomáha zastaviť rast a reprodukciu (vývoj) rakovinových buniek vrátane leukémie
  • Mačací pazúr zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a „plakov“ v cievach, aktívne prispieva k normalizácii krvného tlaku
  • Mačací pazúr má výrazné škodlivé a ničivé účinky na dospelých parazitov, ako aj na larvy
  • Mačací pazúr aktívne urýchľuje proces hojenia (zjazvenie) vredov v žalúdku a dvanástniku.

ZAUJÍMAVÉ FAKTY O MAČACOM PAZÚRE

V roku 1972 poslal lekár po diagnostikovaní rakoviny pľúc 78-ročného peruánskeho pestovateľa Dona Louisa zomierať. V zúfalstve išiel jeden z jeho synov požiadať o pomoc starého indického liečiteľa. Liečiteľ odporučil dať pacientovi čaj z Uncaria tomentosa. Niekoľko šálok denne, po dobu šiestich mesiacov, pil Don Louis tento čaj a potom sa vrátil k svojmu lekárovi. Don Louis bol k úžasu nielen čulý, ale ako ukázali nové výsledky, nádor v pľúcach úplne zmizol. Potom Don Louis žil do 90. rokov, nebol chorý a zomrel na starobu. Pitva po jeho smrti ukázala, že sa v tele nenachádzajú žiadne stopy rakoviny.

Dr. Brent V. Davis: „Uncaria tomentosa – je rastlina svetovej triedy, ktorá má schopnosť zastaviť a zvrátiť rozvoj hlboko zakorenených patológií, a tak prispieva k návratu zdravia.

Dr. Marcus Lo: „Moc Mačacieho pazúra” posilňovať imunitný systém je fantastická. Mnohí odborníci     tvrdia, že jeho ozdravujúce účinky sú v mnohých ohľadoch lepšie ako tradičné imunostimulanty ako je Echinacea, Zlatý koreň a Astragalus. “

Scroll Up

Vyplňte formulár